Camera de supraveghere IP Bullet 4MP Hikvision IDS-2CD5T47G2/V- XS(2.8MM), lentila fixa 2.8mm, iluminare min: Color: 0.0014 Lux @ (F1.0, AGC ON),B/W: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON),B/W: 0 Lux cu lumina alba, IR: 80m, microfon incorporat, difuzor incorporat, interfata audio: 1/1, alarma: 1/1, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC maxim 1TB, alarma la evenimente: Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,video quality diagnosis,exception (network disconnected, IP address conflict, illegal login, abnormal restart, HDD full, HDD error), alimentare: 12 VDC ± 20%, 1.4 A, max. 16.8 W, protectie: IP67, dimensiuni: 323.4 mm × 114.5 mm × 114.5 mm, greutate: 1370g, temperatura de functionare: -30 °C to 60 °C.
Camera de supraveghere IP Bullet 4MP Hikvision IDS-2CD5T47G2/V- XS(2.8MM), lentila
100 în stoc
1.621,99 lei 3.717,99 lei
100 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 80m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Audio input | 1 |
| Audio output | 1 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Languages support | Multi |
| Number of users | 32 user(s) |
| HTTPS encryption | Yes |
| Terminal block port | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Pole |
| Number of lenses | 1 |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Image stabilizer | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Weight | 1.37 kg |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Aluminium |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| BLUETOOTH | No |
| Package weight | 2.08 kg |
| Package height | 155 mm |
| Package width | 386 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 65 °C |
| Width | 113 mm |
| Package depth | 156 mm |
| Power consumption (typical) | 16.8 W |
| Power source type | DC, PoE |
| Total megapixels | 4 MP |
| RS-485 ports | 1 |
| Alarm input channels | 1 |
| Alarm output channels | 1 |
| Height | 88.5 mm |
| Compliance certificates | CB, CE, Electromagnetic Compatibility (EMC), Low Voltage Directive (LVD), RCM, REACH, RoHS, WEEE |
| Number of cameras | 1 |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| IK code | IK10 |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Digital watermark | Yes |
| Dynamic range | 120 dB |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Sample rates | 8 – 48 kHz |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Number of simultaneous live view channels | 20 channels |
| Automatic Network Replenishment (ANR) | Yes |
| Lens viewing angle, diagonal | 127° |
| Maximum resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Number of languages | 33 |
| Night vision distance | 80 m |
| Bit rate | 32 Kbps – 8 Mbps |
| LED type | IR/White |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.8 mm (1 / 1.8) |
| Maximum aperture number | 1 |
| Network access storage (NAS) | Yes |
| Recognize distance | 12 m |
| Identify distance | 6 m |
| Gain control type | Auto |
| Lens viewing angle, vertical | 54° |
| Flash log | Yes |
| Audit log | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 104° |
| Camera shutter speed | 1 – 1/100000 s |
| Detect distance | 61 m |
| Observe distance | 24 m |
| Audio formats supported | AAC-LC, G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, MP3, PCM |
| Networking standards | IEEE 802.1x, IEEE 802.3at |
| Protection features | Dust resistant, Vandal proof, Water resistant |
| Number of Privacy masking areas | 8 |
| Picture overlay | 24 bit |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA), 704 x 576, 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 2688 x 1520 |
| Bit rate range | 16 – 320 Kbit/s |
| Security algorithms | 64-bit AES, 128-bit AES, EAP-LEAP, EAP-MD5, EAP-TLS |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 17.1 W |
| DC output current | 1.4 A |
| Depth | 326.3 mm |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.