Camera de supraveghere IP Bullet 4MP 4G Hikvision DS-2CFS04/4G(2.8MM), lentila fixa: 2.8mm, iluminare min: Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON) cu lumina alba: 30m, IR: 30m, microfon incorporat, difuzor incorporat, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC maxim 512GB, alarma la evenimente: Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)), alimentare: 5 V, 2 A, protectie: IP66, dimensiuni: Ø81.6 mm × 221.3 mm, greutate: 480g, temperatura de functionare: 0 °C to 50 °C; Panou solar monocristalin, putere: 8W, dimensiuni: 263.8 × 171.7 × 18.5 mm, greutate: 450 g
Camera de supraveghere IP Bullet 4MP 4G Hikvision DS-2CFS04/4G(2.8MM), lentila
72 în stoc
564,99 lei 1.392,99 lei
72 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Number of microphones | 1 |
| Mobile network connection | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Battery included | Yes |
| SIM card type | NanoSIM |
| Connectivity technology | Wireless |
| Tilt angle range | 0 – 180° |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Fixed focus | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| SIM card slot | Yes |
| Angle of rotation | 360° |
| Video streaming | Yes |
| Number of users | 32 user(s) |
| Placement supported | Outdoor |
| Battery capacity | 9000 mAh |
| Pan range | 0 – 360° |
| Night vision | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Frame rate | 15 fps |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| DC output voltage | 5 |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| DC output current | 2 A |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Video recording | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Plastic |
| Rechargeable battery | Yes |
| Package height | 148 mm |
| Package width | 320 mm |
| Package weight | 1.54 kg |
| Weight | 480 g |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Package depth | 228 mm |
| Total megapixels | 4 MP |
| Video compression formats | H.265 |
| International Protection (IP) code | IP65, IP66 |
| Number of cameras | 1 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Video formats supported | H.265 |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Mirror | Yes |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Minimum illumination | 0.005 lx |
| Camera shutter speed | 1/3 – 1/100000 s |
| Bit rate | 32 Kbps – 8 Mbps |
| LED type | IR/White |
| Power source type | Battery, DC, Solar |
| Sample rates | 8 – 16 kHz |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Flash log | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 98.5° |
| Lens viewing angle, vertical | 53.1° |
| Lens viewing angle, diagonal | 115.9° |
| Detect distance | 63.4 m |
| Observe distance | 25.2 m |
| Recognize distance | 12.7 m |
| Identify distance | 6.3 m |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440 |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, White balance |
| Voice codecs | G.711ulaw |
| Battery voltage | 8.4 V |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 25 °C |
| Diameter | 8.16 cm |
| Length | 221.3 mm |
| Compliance certificates | CE, Electromagnetic Compatibility (EMC), Low Voltage Directive (LVD), REACH, RoHS, WEEE |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.