Camera de supraveghere Hikvision IP Dome, DS-2CD1123G2-I(2.8mm); 2MP; Senzor: 1/2.9″ Progressive Scan CMOS; Rezolutie: 1920 × 1080; Iluminare: Color: 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR; IR 30M; Lentila: 2.8 mm, horizontal FOV 104°, vertical FOV 58°, diagonal FOV 123°; Compresie Video: H.265+/H.265/H.264+/H.264; Client:iVMS-4200, Hik- Connect; Interfata retea: 1xRJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port; Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)), video tampering alarm, exception,eartbeat, anti- flicker, mirror, password protection, password reset via email; Tensiune alimentare: 12 VDC ± 25%,PoE: 802.3af; IP67; Dimensiuni: 110.8mm×84.7mm; Greutate: 0.520g
Camera de supraveghere Hikvision IP Dome, DS-2CD1123G2-I(2.8mm); 2MP; Senzor: 1/2.9"
21 în stoc
311,99 lei 711,99 lei
21 în stoc
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 1080P( 2MP) |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Supported video modes | 360p, 480p, 720p, 1080p |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Mounting type | Ceiling |
| Tilt angle range | 0 – 75° |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Number of users | 32 user(s) |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Video recording | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Maximum aperture number | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Manual | Yes |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Package depth | 134 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power source type | DC, PoE |
| Weight | 520 g |
| Package height | 108 mm |
| Total megapixels | 2 MP |
| Package weight | 720 g |
| Package width | 134 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Pan range | 0 – 355° |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.9 mm (1 / 2.9) |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| IK code | IK10 |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Anti-flicker | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Video formats supported | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| White balance | Auto, Manual |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Sharpness |
| Number of languages | 2 |
| Languages support | English, Ukrainian |
| Supported network protocols | TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, NTP, IGMP, IPv6, UDP, QoS, FTP, SMTP |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Audit log | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 104° |
| Lens viewing angle, vertical | 58° |
| Lens viewing angle, diagonal | 123° |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 6.5 W |
| DC output current | 0.4 A |
| Camera shutter speed | 1/100000 – 1/3 s |
| Supported graphics resolutions | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Height | 84.7 mm |
| Diameter | 11.1 cm |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.