- Twisted Pair Patch Cable with RJ45 connectors
- Cat.6 S/FTP PIMF
- Integrated snagless connector for latch protection
- Gold plated pins for better conductivity and elimination of signal loss
Cabluri retea
Cablu retea Lindy 3m Cat.6 S/FTP, RJ45, green
Producator:
Lindy
Disponibilitate:
Stoc epuizat
46,98 lei
Stoc epuizat
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
|---|---|
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector shield material | Aluminium |
| Conductor material | Copper |
| Connector shielding | Yes |
| AWG wire size | 27 |
| Connector contacts plating | Nickel/Gold |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Conector 1 | RJ45 |
| Conector 2 | RJ45 |
| Lungime | 3 m |
| Standard cablu | Cat6 |
| Ecranare/Protectie | S/FTP (S-STP) |
| PoE | Nu |
| Culoare | Verde |
| Cable standard | Cat6 |
| Cable shielding | S/FTP (S-STP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable class | E |
| Frequency | 250 MHz |
| Connector 1 dimensions (WxDxH) | 11.6 x 22.8 x 8.3 mm |
| Connector 2 dimensions (WxDxH) | 11.6 x 22.8 x 8.3 mm |
| Product colour | Green |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Package type | Polybag |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | -10 – 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 75 °C |
| Certification | RoHS, REACH, UL, California Proposition 65 |
| Bend radius (min) | 7.4 cm |
| Outer diameter | 6.2 mm |
| Producator | LINDY |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.