Max Configurable Power (Watts) 400 Watts / 650VA
APC Back-UPS 650, 230V
Battery Backup & Surge Protector for Electronics and Computers
Includes: (2) Detachable IEC C13 to IEC C14 power cords, CD with software, Documentation CD, USB cable
Max Configurable Power (Watts) 400 Watts / 650VA
| Rackable | No |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Quick installation guide | Yes |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Surge protection | Yes |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Tip UPS: | Offline |
| Capacitate putere UPS | 400W |
| Capacitate Rack: | None |
| Ecran LCD: | Nu |
| Port USB | Da |
| Power plug | C14 coupler |
| Waveform | Sine |
| Efficiency | 98.9% |
| Automatic battery test | Yes |
| Form factor | Tower |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, Green Premium |
| Bundled software | PowerChute Personal Edition |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Number of output IEC jumpers | 2 |
| Audible alarm modes | Low battery alarm, Overload alarm |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Input operation voltage (min) | 160 V |
| UPS topology | Standby (Offline) |
| Output power capacity | 0.65 kVA |
| Non-operating altitude | 0 – 15240 m |
| Output power | 400 W |
| Surge energy rating | 310 J |
| Hold time (max) | 10 ms |
| Input operation voltage (max) | 286 V |
| Output frequency regulation | 47 – 63 Hz |
| Maximum current | 7 A |
| Hold time (min) | 6 ms |
| Surge protection features | Digital Subscriber Line (DSL), Fax, Modem, Telephone |
| AC outlet types | C13 coupler, IEC 60320 |
| Battery capacity | 111 VAh |
| Typical backup time at full load | 4.7 min |
| Typical backup time at half load | 14.7 min |
| Replacement battery cartridge | 1 |
| UPS-Management | No |
| Producator | APC |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.