Trust GXT 856 Torac Gaming Metalica General Ergonomic design no Key technology membrane Control Number of keys 104 Numeric Key Pad yes Trackpad no Media keys 12 Macro keys no Macro programming no Programmable keys no Special keys FN keys Life time of key 50000000 presses Anti-Ghosting up to 8 keys at the same time Response time 8 ms Travel distance 4 mm Indicators Scroll-lock, Num-lock, Caps-lock Connectivity Connection type wired Bluetooth no USB version 2.0 Connector type USB-A male Cable length main cable 180 cm Lighting Backlight yes Backlight colours Rainbow Key illumination no
| Gaming | Da |
|---|---|
| Wireless | Nu |
| Iluminare | Da |
| Connectivity technology | Wired |
| Backlight | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Backlight colour | Multicolour |
| Numeric keypad | Yes |
| Mouse included | No |
| Keyboard language | US English |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Recommended usage | Gaming |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Tehnologie | Cu fir |
| Interfata | USB |
| Tasta numerice | Da |
| Culoare | Negru |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Built-in memory | No |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Windows keys | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| Backlight type | RGB LED |
| Anti-ghosting | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Device interface | USB |
| Adjustable backlight | Yes |
| Protection features | Spill resistant |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Key travel distance | 4 mm |
| Programmable hot keys | No |
| Keyboard keys operating life | 3 million characters |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 468 x 37 x 188 mm |
| Keyboard weight | 913 g |
| Tastatura Mecanica | Nu |
| Product colour | Black |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Power source type | USB |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| LED indicators | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Ergonomic design | No |
| Producator | TRUST |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.