Switch CISCO CBS250-8P-E-2G, 8 PORTURI 10/100/1000, 2 x SFP, POE 60w, Buffer: 1.5 Mb, Flash 256Mb, CPU: 800 MHz ARM , DRAM: 512 MB Dimensiuni: 268 x 185 x 44 mm, Greutate: 1.53 Kg, Consum fara POE: 220V-14.38 W, cu POE: 80.86W, Fanless, Rack-mount.
Switch CISCO CBS250-8P-E-2G, 8 PORTURI 10/100/1000, 2 x SFP,
Stoc epuizat
2.439,99 lei
Stoc epuizat
| LAN-Port-Type | Gigabit |
|---|---|
| Password protection | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Jumbo frames support | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Power supply included | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Static route | Yes |
| Web-based management | Yes |
| System event log | Yes |
| Flash memory | 256 MB |
| Internal memory | 512 MB |
| Switch type | Managed |
| Port mirroring | Yes |
| Form factor | 1U |
| Firmware upgradeable | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Combo SFP ports quantity | 2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Management protocols | SNMP |
| Number of power supply units | 1 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Rack mount kit | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Number of queues | 8 |
| Authentication | Guest VLAN, Port-based authentication |
| Authentication type | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Multicast support | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Jumbo frames | 9000 |
| Active link detection | Yes |
| Fanless | Yes |
| IP routing | Yes |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| SSH/SSL support | Yes |
| Loop protection | Yes |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| MIB support | Y |
| Switching capacity | 20 Gbit/s |
| Forwarding rate | 14.88 Mpps |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 8 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 8 |
| Head-of-line (HOL) blocking | Yes |
| Number of IP interfaces | 16 |
| Number of static routes | 32 |
| Cable types supported | Cat5e |
| Security algorithms | HTTPS, SSH, SSL/TLS |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 67 W |
| Number of VLANs | 255 |
| DHCP features | DHCP relay, DHCPv6 client |
| Access Control List (ACL) rules | 512 |
| Cable length detection | Yes |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | MLD v1/2 |
| Virtual LAN features | Port-based VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Queue scheduling algorithms | SP, Weighted Round Robin (WRR) |
| Console port | RJ-45/Mini-USB |
| Memory type | DRAM |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Viteza Transfer | Gigabit |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Montare in Rack | Da |
| Management | Nu |
| PoE | Da |
| Built-in processor | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Product colour | Silver |
| Cables included | AC |
| Weight | 1.53 kg |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Sustainability compliance | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Depth | 185 mm |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Cloud-managed | Yes |
| Height | 44 mm |
| Storage temperature (T-T) | -25 – 70 °C |
| Width | 268 mm |
| Compliance certificates | CE, WEEE |
| IPv4 & IPv6 features | Dual stack IPv4/IPv6, IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
| Certification | UL (UL 60950), CSA (CSA 22.2), FCC 15 (CFR 47) A |
| Mean time between failures (MTBF) | 1706649 h |
| Heat dissipation | 275.91 BTU/h |
| Producator | CISCO |
| Garantie | 60 |
Nu există recenzii încă.