| Numar porturi |
16x RJ-45
|
| Porturi |
16x RJ45
|
| Viteza de transfer |
10/100/1000 Mbps
|
| Putere consumata |
12 W
|
| Dimensiuni |
263 x 179 x 38 mm
|
| Greutate |
1.5 Kg
|
| Memorie Buffer |
128 KB
|
| Adrese MAC |
8K
|
| Metoda forwarding |
23.8 Mpps
|
| Routing/Switch Fabric |
32 Gbps
|
| Standarde |
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x
|
Switch-uri
Switch ALLIED TELESIS 910, 16 port, 10/100/1000 Mbps
Producator:
Allied telesis
Disponibilitate:
Stoc epuizat
1.221,99 lei
Stoc epuizat
| LAN-Port-Type | Gigabit |
|---|---|
| Jumbo frames support | Yes |
| Mounting bracket(s) included | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Full duplex | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Rack mounting | No |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Output current | 0.3 A |
| 10G support | No |
| Broadcast storm control | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| MAC address table | 8000 entries |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 32 Gbit/s |
| IP routing | Yes |
| SSH/SSL support | Yes |
| Loop protection | Yes |
| BPDU filtering/protection | Yes |
| DHCP features | DHCP client |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 16 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Throughput | 23.8 Mpps |
| Jumbo frames | 10000 |
| Packet forwarding rate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Packet forwarding rate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Cable length detection | Yes |
| Packet forwarding rate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Viteza Transfer | Gigabit |
| Porturi SFP | N/A |
| Montare in Rack | Da |
| Management | Nu |
| PoE | Nu |
| Quick start guide | Yes |
| User guide | Yes |
| Product colour | Grey |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 50 °C |
| Housing material | Metal |
| Power plug type | Type C |
| Weight | 1.5 kg |
| Wall mountable | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Height | 380 mm |
| Power consumption (max) | 12 W |
| Width | 263 mm |
| Depth | 179 mm |
| Buffer size | 524 KB |
| Certification | EAC certification EN55024 ICES Class A VCCI Class A FCC Class A RCM CE EN55022 CISPR 55022 RoHS |
| Producator | ALLIED TELESIS |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.