Placa Video SAPPHIRE PURE AMD RADEON RX7700 FROSTPUNK 2 EDITION 12GB GDDR6 192 bit, PCIE 4.0, 2x HDMI 2x DP
Placi video
Placa Video SAPPHIRE PURE AMD RADEON RX7700 FROSTPUNK 2 EDITION
Producator:
Sapphire
Disponibilitate:
Stoc epuizat
4.001,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Cooling type | Active |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| AMD FreeSync | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| DisplayPort version | 2.1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Tip memorie video | GDDR6 |
| Low Profile | Full Profile |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Tip Memorie: | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Dual Link DVI | No |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Graphics processor family | AMD |
| CUDA | No |
| HDMI | 2 |
| Bus Memorie | 192bit |
| Capacitate | 12GB |
| Memory bus | 192 bit |
| Minimum system power supply | 700 W |
| Data transfer rate | 18 Gbit/s |
| Seria | Radeon RX 7000 |
| Alimentare separata | 2x 8-pin PCI-E |
| Bracket height | Full-Height (FH) |
| Supplementary power connectors | 2x 8-pin |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Number of slots | 2.5 |
| Interface type | PCI Express x16 4.0 |
| Model | Radeon RX 7700 XT |
| Graphics processor | Radeon RX 7700 XT |
| Stream processors | 3456 |
| Length | 320 mm |
| Lithography | 5 nm |
| Minimum RAM | 8192 MB |
| Cooling technology | Sapphire Tri-X |
| Processor boost clock speed | 2584 MHz |
| Infinity cache | 48 MB |
| Ray accelerators | 54 |
| Chipset | AMD |
| Product colour | White |
| Package type | Box |
| Power consumption (max) | 240 W |
| Height | 128.8 mm |
| Depth | 526 mm |
| Producator | SAPPHIRE |
| Garantie | 36 |


Nu există recenzii încă.