Placa Video PNY GEFORCE RTX 5070 OC TRIPLE FAN 12GB GDDR7 192 bit, PCIE 5.0 x16, 3x DP 1x HDMI
Placi video
Placa Video PNY GEFORCE RTX 5070 OC TRIPLE FAN 12GB
Producator:
Pny
Disponibilitate:
Stoc epuizat
5.433,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Cooling type | Active |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| CUDA | Yes |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Low Profile | Full Profile |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Dual Link DVI | No |
| Numar Sloturi | Triple Slot |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Bus Memorie | 192bit |
| Capacitate | 12GB |
| Alimentare separata | 1x 16-pin PCI-E |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Bracket height | Full-Height (FH) |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| CUDA cores | 6144 |
| Memory bandwidth (max) | 672 GB/s |
| Cooling | Active |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 192bit |
| Memory-Capacity | 12288MB |
| Memory type | GDDR7 |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Interface type | PCI Express x16 5.0 |
| HDMI version | 2.1b |
| Thermal Design Power (TDP) | 250 W |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Tip Memorie: | GDDR7 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5070 |
| DisplayPort version | 2.1b |
| Model | GeForce RTX 5070 |
| Processor frequency | 2325 MHz |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Processor boost clock speed | 2587 MHz |
| Number of slots | 2.4 |
| Length | 299.5 mm |
| Chipset | nVidia |
| Product colour | Black |
| Power cord included | Yes |
| Manual | Yes |
| Package type | Box |
| Depth | 48 mm |
| Height | 120 mm |
| Package depth | 72 mm |
| Package height | 194 mm |
| Package width | 382 mm |
| Producator | PNY |
| Garantie | 36 |




Nu există recenzii încă.