Placă video MSI GeForce RTX 5070 12G GAMING TRIO OC, GPU NVIDIA Ada Lovelace, 12 GB GDDR7 pe 192-bit, interfață PCI Express 5.0 x16, frecvență boost ~2625 MHz, ieșiri 3×DisplayPort 2.1 și 1×HDMI 2.1.
Placi video
Placă video MSI GeForce RTX 5070 12G GAMING TRIO OC,
Producator:
Msi
Disponibilitate:
Stoc epuizat
6.278,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| CUDA | Yes |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDCP | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Low Profile | Full Profile |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Number of slots | 2 |
| Bus Memorie | 192bit |
| Capacitate | 12GB |
| Alimentare separata | 1x 16-pin PCI-E |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Processor boost clock speed | 2610 MHz |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| CUDA cores | 6144 |
| Length | 338 mm |
| Cooling | Active |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 256bit |
| Memory type | GDDR7 |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| HDMI version | 2.1b |
| Memory-Capacity | 1280MB |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Tip Memorie: | GDDR7 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5070 |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| DisplayPort version | 2.1b |
| Model | GeForce RTX 5070 |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Product colour | White |
| Package type | Box |
| Height | 140 mm |
| Depth | 50 mm |
| Power consumption (typical) | 250 W |
| Package weight | 17.1 kg |
| Weight | 11.9 kg |
| Cooling technology | MSI TRI FROZR 4 |
| Producator | MSI |
| Garantie | 36 |


Nu există recenzii încă.