Placa Video GIGABYTE RADEON PRO W7900 DUAL SLOT AI TOP 48GB GDDR6 384 bit, PCIE 4.0, 3x DP 1x mini DP
Placi video
Placa Video GIGABYTE RADEON PRO W7900 DUAL SLOT AI TOP
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
31.490,00 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| TV tuner integrated | No |
| DisplayPort version | 2.1 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Tip Memorie: | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Segment | Consumer |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Low Profile | N/A |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Graphics processor family | AMD |
| CUDA | No |
| DirectX version | 12.0 |
| Number of slots | 2 |
| Bus Memorie | 384bit |
| Alimentare separata | 2x 8-pin PCI-E |
| Stream processors | 6144 |
| Bracket height | Full-Height (FH) |
| Supplementary power connectors | 2x 8-pin |
| Memory clock speed | 18000 MHz |
| Minimum system power supply | 750 W |
| Interface type | PCI Express x16 4.0 |
| HDMI | N/A |
| MiniDP | Da |
| Model | Radeon Pro W7900 |
| Cooling | Active |
| Memory bus | 384bit |
| Memory type | GDDR6 |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Graphics processor | Radeon PRO W7900 |
| Discrete graphics card memory | 48 GB |
| Memory bandwidth (max) | 864 GB/s |
| Cooling technology | Gigabyte Turbo Fan |
| Thermal Design Power (TDP) | 241 W |
| Length | 293 mm |
| Memory-Capacity | 32000MB |
| Capacitate | 48GB |
| Chipset | AMD |
| Seria | Radeon PRO W7000 |
| Product colour | Grey |
| Depth | 42 mm |
| Height | 126 mm |
| Manual | Yes |
| Package type | Box |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Package weight | 16.9 kg |
| Package height | 75 mm |
| Power consumption (max) | 295 W |
| Package width | 182.5 mm |
| Package depth | 354 mm |
| Weight | 1.27 kg |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.