Placa Video GIGABYTE RADEON AI PRO R9700 AI TOP 32GB GDDR6 256 bit, PCIE 5.0, 3x DP 1x HDMI
Placi video
Placa Video GIGABYTE RADEON AI PRO R9700 AI TOP 32GB
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
11.323,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| TV tuner integrated | No |
| Low Profile | Full Profile |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Tip Memorie: | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Form factor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Graphics processor family | AMD |
| CUDA | No |
| DirectX version | 12.0 |
| Number of slots | 2 |
| Alimentare separata | 1x 16-pin PCI-E |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Bus Memorie | 256bit |
| Minimum system power supply | 750 W |
| Memory clock speed | 20000 MHz |
| Length | 267 mm |
| Memory bandwidth (max) | 640 GB/s |
| Cooling | Active |
| Memory type | GDDR6 |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 256bit |
| Interface type | PCI Express x16 5.0 |
| HDMI version | 2.1b |
| DisplayPort version | 2.1a |
| Discrete graphics card memory | 32 GB |
| Cooling technology | Gigabyte Turbo Fan |
| Memory-Capacity | 32000MB |
| Capacitate | 32GB |
| Stream processors | 4096 |
| Ray accelerators | 64 |
| AI accelerators | 128 |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Chipset | nVidia |
| Power cord included | Yes |
| Product colour | Grey |
| Height | 111 mm |
| Depth | 40 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.97 kg |
| Package height | 75 mm |
| Weight | 14.9 kg |
| Package width | 182.5 mm |
| Package depth | 354 mm |
| Seria | Radeon AI PRO |
| Model | Radeon AI PRO R9700 |
| Graphics processor | Radeon AI PRO R9700 |
| Processor frequency | 2350 MHz |
| Processor boost clock speed | 2920 MHz |
| Thermal Design Power (TDP) | 238 W |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 36 |


Nu există recenzii încă.