Placa Video ASUS TUF RTX 5070 TI OC GAMING 16GB GDDR7 256 bit, PCIE 5.0, 2x HDMI 3x DP
Placi video
Placa Video ASUS TUF RTX 5070 TI OC GAMING 16GB
Producator:
Asus
Disponibilitate:
Stoc epuizat
8.453,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| CUDA | Yes |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDCP | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| HDCP version | 2.3 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Low Profile | Full Profile |
| Sistem racire | Activ |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Numar Sloturi | Triple Slot |
| Capacitate | 16GB |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| NVIDIA Ansel | Yes |
| Cooling technology | ASUS Axial-tech |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| HDMI | 2 |
| Minimum system power supply | 850 W |
| Bus Memorie | 256bit |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| Alimentare separata | Nu necesita alimentare separata |
| Cooling | Active |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 256bit |
| Memory-Capacity | 16384MB |
| Memory type | GDDR7 |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| HDMI version | 2.1b |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Model | GeForce RTX 5070 TI |
| Tip Memorie: | GDDR7 |
| CUDA cores | 8960 |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| DisplayPort version | 2.1b |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Graphics processor | GeForce RTX 5070 Ti |
| Number of slots | 3.125 |
| Length | 329 mm |
| Chipset | nVidia |
| Weight | 1.62 kg |
| Product colour | Grey |
| Package type | Box |
| Height | 140 mm |
| Package width | 420 mm |
| Package depth | 226 mm |
| Package height | 87 mm |
| Package weight | 2.41 kg |
| Depth | 62.5 mm |
| NPU performance up to | 1406 TOPs |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 36 |




Nu există recenzii încă.