Placa Video ASUS TUF RTX 5070 GAMING OC 12GB GDDR7 192 bit, PCI Express 5.0, 3x DP 2x HDMI
Placi video
Placa Video ASUS TUF RTX 5070 GAMING OC 12GB GDDR7
Producator:
Asus
Disponibilitate:
Stoc epuizat
7.217,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| CUDA | Yes |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| HDCP | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| HDCP version | 2.3 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Sistem racire | Activ |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Low Profile | N/A |
| Numar Sloturi | Triple Slot |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Cooling technology | ASUS Axial-tech |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| HDMI | 2 |
| Bus Memorie | 192bit |
| Capacitate | 12GB |
| Alimentare separata | 1x 16-pin PCI-E |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Minimum system power supply | 750 W |
| CUDA cores | 6144 |
| Cooling | Active |
| Memory type | GDDR6 |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 192bit |
| Memory-Capacity | 12288MB |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| HDMI version | 2.1b |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Tip Memorie: | GDDR7 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5070 |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| DisplayPort version | 2.1b |
| Model | GeForce RTX 5070 |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Number of slots | 3.125 |
| Length | 329 mm |
| Chipset | nVidia |
| Product colour | Black, Grey |
| Weight | 1.53 kg |
| Package type | Box |
| Height | 140 mm |
| Package weight | 2.33 kg |
| Package width | 420 mm |
| Package depth | 226 mm |
| Package height | 87 mm |
| Depth | 62.5 mm |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 36 |


Nu există recenzii încă.