Multifunctional laser monocrom HP 3102fdw, Imprimare,copiere,scanare,fax, A4, Viteza pana la 33 ppm, rezolutie 1200×1200 dpi, Duplex automat, Volum maxim 50000 pagini cu recomandat de 2500 pagini, Interfata USB, Retea si wireless, Ecran tactil de 2.7 inchi, Procesor 800 MHz, memorie 512 MB, Alimentare standard 250 coli si iesire de 150 coli, ADF de 50 coli, Se livreaza cu cartus de 1000 pagini, foloseste ulterior W1390A, W1390X
Multifunctional laser monocrom HP 3102fdw, Imprimare,copiere,scanare,fax, A4, Viteza pana la
Stoc epuizat
3.087,99 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 12 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 19 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 150 |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 103 |
| Speed dialling | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Internal memory | 512 MB |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Security algorithms | SNMP |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Duplex scanning | No |
| Scan technology | CIS |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 50 sheets |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 33 ppm |
| Duplex functions | |
| Total input capacity | 250 sheets |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Maximum scan area | 216 x 297 mm |
| Faxing | Mono faxing |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Time to first page (black, normal) | 7 s |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| Auto fit function | Yes |
| Maximum number of input trays | 1 |
| Auto-redialing | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Photo paper sizes | 10×15 cm |
| Number of print cartridges | 1 |
| Fax resolution (black) | 300 x 300 DPI |
| Power consumption (ready) | 4.5 W |
| Secure printing | Yes |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Fax delayed sending | Yes |
| Sound power level (printing) | 6.6 dB |
| Total output capacity | 150 sheets |
| Sound pressure level (printing) | 53 dB |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Scan drivers | TWAIN |
| Auto reduction | Yes |
| HP segment | Small medium business |
| Maximum input capacity | 250 sheets |
| ISO C-series sizes (C0...C9) | C5, C6 |
| Maximum internal memory | 512 MB |
| Display | CGD |
| Maximum duty cycle | 50000 pages per month |
| MF-Format | A4 |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum output capacity | 150 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 250 sheets |
| Paper tray media weight | 60 – 163 g/m² |
| Other operating systems supported | Linux |
| HP dynamic security | Yes |
| Recommended humidity operating range | 30 – 70% |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Envelopes sizes | B5, C5, C6, DL |
| Custom media width | 76 – 216 mm |
| Custom media length | 127 – 356 mm |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Printer fonts | Scalable, TrueType |
| Power consumption (PowerSave) | 0.06 W |
| Power consumption (off) | 0.06 W |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 6 pc(s) |
| Warm-up time | 55 s |
| Recommended duty cycle | 350 – 2500 pages per month |
| Maximum print size | 207 x 348 mm |
| Sustainability certificates | Blue Angel |
| Included cartridge capacity (black) | 1000 pages |
| Acoustic power emissions (ready) | 32 dB |
| Acoustic pressure emissions | 14 dB |
| Document formats supported | PDF, XPS |
| Number of users | 10 user(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2111 mm |
| Fax memory | 500 pages |
| Scan to | TWAIN, Software |
| Scan speed (black) | 19 ppm |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 19 |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 33 cpm |
| Time to first copy (black, normal) | 6.2 s |
| Maximum copy resolution | 300 x 300 DPI |
| Optical scanning resolution | 300 x 300 DPI |
| Scan speed (colour) | 8 ppm |
| Sound pressure level (scanning) | 47 dB |
| Power consumption (printing) | 436 W |
| Power consumption (sleep) | 1.31 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.407 kWh/week |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABT) 195122461911; (ABY) 195122461904; (B19) 195122461898; (BAZ) 195122461881 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195122461911, 195122461904, 195122461898, 195122461881 |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | A4 |
| Viteza imprimare | 30-40 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Duplex | Da |
| ADF | Yes |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Conectivitate | USB + LAN + WLAN |
| Fax | Da |
| Monthly-Volume | max-100.000pgs |
| Volum lunar imprimare | intre 10.001 si 50.000 de pagini |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Product colour | White |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Built-in display | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Image formats supported | JPG, TIFF |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Country of origin | Vietnam |
| Weight | 1.05 kg |
| AC input voltage | 220 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 15 – 32.5 °C |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Doesn't contain | Mercury |
| Harmonized System (HS) code | 8443310000 |
| Package width | 497 mm |
| Package height | 490 mm |
| Package weight | 1.36 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Control type | Buttons, Touch |
| Width | 418 mm |
| Package depth | 379 mm |
| Depth | 398.2 mm |
| Height | 313.2 mm |
| Pallet gross weight | 346.9 kg |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, Apple AirPrint |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 17.5 – 25 °C |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, EAC, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Page description languages | PDF, PCLmS, PWG, URF, PCL 5c |
| Paper tray media types | Plain paper, Glossy paper, Envelopes, Labels, Cut sheet, Postcard |
| Non-ISO print media sizes | L, Oficio, 16K |
| Custom media sizes | Width 76 to 216 mm ; Length 127 to 356mm |
| Typical electricity consumption (TEC) number | Blue Angel: 0.402 kWh/week |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.