Monitor Gigabyte G27Q Gaming Monitor Panel Size (diagonal) 27″ IPS Display Viewing Area (HxV) 596.74 x 335.66 (mm) Panel Backlight/ Type Edge type Display Surface(non-glare/ glare) Non-glare Color Saturation 92% DCI-P3 / 120% sRGB True Resolution 2560 x 1440 (QHD) Pixel Pitch 0.2331*0.2331 Brightness 350 cd/m2 (TYP) Contrast Ratio 1000:1 Dynamic Contrast Ratio 12M:1 Viewing Angle 178°(H)/178°(V) Display Colors 8 bits Response Time 1ms (MPRT) Refresh Rate 144Hz HDR VESA Display HDR400 Flicker-free Yes Signal Input HDMI 2.0 x2, Display port 1.2 x1 Earphone Jack Yes Speaker 2W x2 USB port(s) USB 3.0 x2 Power Type Power adapter Power Consumption 65W(Max) Power Saving Mode 0.5W Power Off Mode 0.3W Voltage 19VDC 3.42A Tilt(angle) -5°~+20° Height Adjustment (mm) 130mm VESA Wall Mounting(mm) 100*100mm Kensington lock Yes Phys. Dimension with Stand(WxHxD) 619.04*518.88*202.97 Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) 619.04*365.526*56 Box Dimension (WxHxD) 737*218*495mm Net Weight (Esti.) 6.7 Gross Weight (Esti.) 9.7 Accessories Power cable/HDMI cable/DP cable/ USB cable/QSG/Warranty card https://www.gigabyte.com/Monitor/G27Q/sp#sp
Monitor Gigabyte G27Q Gaming Monitor Panel Size (diagonal) 27"
Stoc epuizat
2.333,99 lei
Stoc epuizat
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Touch | No |
| Segment | Gaming |
| Gama monitor | noLFD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| Panel type | IPS |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Number of speakers | 2 |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Power adapter included | Yes |
| DVI port | No |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| Tip panel | IPS |
| Timp de raspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| Audio input | No |
| HDR | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Rezolutie monitor | 2560 x 1440 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Colour gamut | 92% |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 44 kWh |
| Weight (with stand) | 6.7 kg |
| DisplayPort version | 1.2 |
| sRGB coverage (typical) | 120% |
| Display number of colours | 1.67 billion colours |
| Supported graphics resolutions | 2560 x 1440 |
| Supported video modes | 1440p |
| Contrast ratio (dynamic) | 12000000:1 |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 28 kWh |
| Input current | 3.42 A |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 393820 |
| Width (with stand) | 619 mm |
| Depth (with stand) | 203 mm |
| Height (with stand) | 518.9 mm |
| Width (without stand) | 619 mm |
| Depth (without stand) | 56 mm |
| Height (without stand) | 365.5 mm |
| RMS rated power | 4 W |
| Colour depth | 8 bit |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Response time | 1 ms |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| Screen-Tech | LCD |
| Destinat pentru: | Commercial |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Quick start guide | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Package height | 218 mm |
| Package type | Box |
| LED indicators | Status |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Height adjustment | Yes |
| Package depth | 495 mm |
| Package weight | 9.7 kg |
| Power consumption (typical) | 65 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| HD type | Quad HD |
| Package width | 737 mm |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.