Monitor BenQ 23.8″ EX240N, Diagonal (inch): 23.8, Diagonal (cm): 60.5, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 165Hz, Response time GtG: 4ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/㎡, Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: 72% NTSC, Colours: 16.7M, Speakers: 2.5Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5˚ – 15˚, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: YES
Monitoare LED
Monitor BenQ 23.8" EX240N, Diagonal (inch): 23.8, Diagonal (cm): 60.5,
Producator:
Benq
Disponibilitate:
Stoc epuizat
1.679,00 lei
Stoc epuizat
| MNT-Screen-Size | 23.x" |
|---|---|
| LFD-Resolution | FHD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Number of speakers | 2 |
| Colour gamut | 72% |
| Market positioning | Gaming |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Width (without stand) | 540 mm |
| RMS rated power | 5 W |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Rezolutie monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| Display surface | Matt |
| HDCP | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| Width (with stand) | 540 mm |
| Tip panel | VA |
| Timp de raspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Response time (fast) | 1 ms |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| HDCP version | 2.2 |
| Power cable length | 1.5 m |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Tilt angle range | -5 – 15° |
| Number of OSD languages | 18 |
| FPS counter | Yes |
| Motion blur reduction | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Pixel density | 93 ppi |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Weight (without stand) | 3.7 kg |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Energy efficiency class (HDR) | F |
| Depth (without stand) | 67.7 mm |
| Weight (with stand) | 4.3 kg |
| Feet colour | Grey, Red |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 21 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1225291 |
| Depth (with stand) | 182.6 mm |
| Height (with stand) | 421.7 mm |
| Height (without stand) | 344.9 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Response time | 1 ms |
| Colour gamut standard | NTSC |
| Screen-Tech | VA-LEDs |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru: | Gaming |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product colour | Grey |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Cables included | HDMI, Power |
| Package type | Box |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Height adjustment | No |
| Power consumption (typical) | 20 W |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| Power consumption (max) | 40 W |
| Smart modes | Cinema, Game, RPG, ePaper |
| Certification | TÜVRheinland |
| Producator | BENQ |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.