Memorie RDIMM Kingston FURY Renegade PRO 128GB (4x32GB) DDR5 5600MHz CL28 Intel XMP 3.0/AMD
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Kingston DDR5 128GB 5600Mhz CL28 1.35V Quad Channel
Producator:
Kingston
Disponibilitate:
Stoc epuizat
8.260,98 lei
Stoc epuizat
| ECC | Yes |
|---|---|
| _Radiator RAM | Da |
| _Iluminare | Nu |
| Capacitate memorie RAM | 128GB |
| _Recomandat Gaming | Da |
| _Latenta | 28 CL |
| Cooling type | Heatsink |
| JEDEC standard | Yes |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case length | 469.9 mm |
| _Frecvența memorie RAM | 5600MHZ |
| Kit | Nu |
| _Tip memorie RAM | DDR5 |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Tip: | DDR5 |
| Radiator | Da |
| Iluminare led | Nu |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC/Server |
| On-Die ECC | Yes |
| Kit dual channel | Da |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| SPD profile | Yes |
| Lead plating | Gold |
| Tensiune alimentare | 1.25 V |
| Memory voltage | 1.25 V |
| Frecventa | 5600 MHZ |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Kit quad channel | Da |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Master (outer) case width | 207 mm |
| Master (outer) case height | 105.4 mm |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Capacitate | 128 GB |
| Internal memory | 128 GB |
| Memory layout (modules x size) | 4 x 32 GB |
| Latenta | 25 – 28 CL |
| CAS latency | 28 |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | 1.1 |
| Master (outer) case gross weight | 14.5 kg |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China, Taiwan |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Width | 38 mm |
| Storage temperature (T-T) | -55 – 100 °C |
| Depth | 133.3 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 95 °C |
| Doesn't contain | Halogen |
| Package width | 104.1 mm |
| Package depth | 167.6 mm |
| Package height | 35.6 mm |
| Height | 31.2 mm |
| Package weight | 109.34 g |
| Weight | 86.8 g |
| Producator | KINGSTON |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.