Memorie RAM Kingston Fury Beast RGB, DIMM, DDR4, 64GB, 3600MHz, CL18, 1.35V, Kit of 2, RGB Lighting
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Kingston DDR4 64GB 3600Mhz CL18 1.35V Dual Channel
Producator:
Kingston
Disponibilitate:
Stoc epuizat
21.861,99 lei
Stoc epuizat
| ECC | No |
|---|---|
| _Frecvența memorie RAM | 3600MHz |
| _Radiator RAM | Da |
| Capacitate memorie RAM | 64GB |
| _Tip memorie RAM | DDR4 |
| _Latenta | 18 CL |
| _Recomandat Gaming | Da |
| _Iluminare | Da |
| Cooling type | Heatsink |
| Backlight | Yes |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Component for | PC |
| JEDEC standard | Yes |
| Internal memory | 64 GB |
| Kit | Da |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Tip: | DDR4 |
| Kit dual channel | Da |
| Iluminare led | Da |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Row cycle time | 45.75 ns |
| Refresh row cycle time | 350 ns |
| Row active time | 32 ns |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 2.0 |
| SPD profile | Yes |
| Programming power voltage (VPP) | 2.5 V |
| Lead plating | Gold |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Master (outer) case length | 254 mm |
| Capacitate | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 32 GB |
| Latenta | 17 – 20 CL |
| Frecventa | 3600 MHz |
| CAS latency | 18 |
| Memory ranking | 2 |
| Memory data transfer rate | 3600 MT/s |
| Module configuration | 4096M x 64 |
| Master (outer) case width | 181.6 mm |
| Master (outer) case height | 147.3 mm |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 85 °C |
| Width | 82 mm |
| Country of origin | China, Taiwan |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 70 °C |
| Depth | 133.3 mm |
| Package depth | 14 mm |
| Package width | 121.9 mm |
| Package height | 171.4 mm |
| Height | 43 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.16 kg |
| Weight | 98.04 g |
| Package weight | 130.99 g |
| Producator | KINGSTON |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.