Imprimanta laser color HP 150NW, Dimensiune A4, Viteza 18 ppm mono / 4 ppm color, Rezolutie printare 600×600 dpi, Procesor 400 Mhz, Memorie 64MB, interfata USB,LAN, WI-FI, Limbaje printare: SPL, alimentare hartie 150 coli, tava output 50 coli, volum maxim lunar 20000 pagini, tonere incluse: 700 pag. negru, 500 pag color, consumabile: W2070A, W2071A, W2072A, W2073A
Imprimanta laser color HP 150NW, Dimensiune A4, Viteza 18 ppm
Stoc epuizat
2.374,00 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 3 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 81 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 110 |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Colour | Yes |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Internal memory | 64 MB |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Processor frequency | 400 MHz |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 4 pc(s) |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Market positioning | Home & office |
| Printing | Colour printing |
| Duplex printing | Yes |
| Number of print cartridges | 4 |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| Maximum number of input trays | 1 |
| Duplex printing mode | Manual |
| Maximum duty cycle | 20000 pages per month |
| Total output capacity | 50 sheets |
| Print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) | 4 ppm |
| Secure printing | Yes |
| Network ready | Yes |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| HP Auto-On/Auto-Off | Yes |
| Viteza imprimare | sub 20 ppm |
| Rezolutie maxima | 600 x 600 DPI |
| Alimentator automat: | Nu |
| Port USB | Da |
| Display | Da |
| Format printare: | A4 |
| Interfata | USB + LAN + WAN |
| Volum lunar imprimare | intre 10.001 si 20.000 de pagini |
| Print resolution black | 600 x 600 DPI |
| Watermark printing | Yes |
| Booklet printing function | Yes |
| Maximum resolution | 600 x 600 DPI |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 150 sheets |
| Maximum input capacity | 150 sheets |
| HP dynamic security | Yes |
| Custom media width | 76 – 216 mm |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Print resolution colour | 600 x 600 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 220 g/m² |
| Print margins (top, bottom, right, left) | 5 mm |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 18 ppm |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 11 |
| Sound power level (printing) | 6.5 dB |
| Sustainability certificates | Blue Angel |
| Maximum internal memory | 64 MB |
| Warm-up time | 38 s |
| Time to first page (black, normal) | 12.4 s |
| Time to first page (colour, normal) | 25.3 s |
| Recommended duty cycle | 100 – 500 pages per month |
| Page description languages | SPL |
| Maximum output capacity | 50 sheets |
| Non-ISO print media sizes | Oficio |
| Custom media length | 148.5 – 356 mm |
| Printer Format | A4 |
| Printer-Interface | USB+LAN+WLAN |
| Duplex | Manual |
| Monthly-Volume | max-25.000pgs |
| Mod imprimare | Color |
| Power consumption (ready) | 27 W |
| Built-in processor | Yes |
| User guide | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Product colour | White |
| Built-in display | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Manual | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Country of origin | China |
| Control type | Buttons |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Package height | 305 mm |
| AC input voltage | 220 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Doesn't contain | Mercury |
| Package weight | 12.5 kg |
| Depth | 309 mm |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Weight | 10 kg |
| Width | 382 mm |
| Paper input type | Sheetfed |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 20 |
| Power consumption (PowerSave) | 0.2 W |
| Package depth | 413 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra |
| Print speed (black, draft quality, A4/US Letter) | 19 ppm |
| HP segment | Home office |
| Paper tray media types | Plain paper, Glossy paper, Bond paper, Recycled paper, Labels, Heavy paper, Lightweight paper |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g, 802.11b |
| Security algorithms | SNMP, IPSec |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, Apple AirPrint, Google Cloud Print |
| Power consumption (printing) | 282 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.988 kWh/week |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012, Windows Server 2016 |
| Height | 211.5 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 954 x 838 x 2442 mm |
| Package width | 471 mm |
| Bundled software | Common Installer, V3 Print driver with Lite SM |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 193015507074, 198122709601, 193015507081, 193015507111, 193905621606, 193015507128, 193015507135 |
| Pallet gross weight | 410.6 kg |
| Compliance certificates | CECP |
| Compatible operating systems | Windows 8; Windows 8.1; Windows 10 |
| Manufacturer warranty | One-year limited hardware warranty; For more info please visit us at https://www.support.hp.com |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 15 – 27 °C |
| Custom media sizes | 76 x 148.5 to 216 x 356 mm |
| Typical electricity consumption (TEC) number | Blue Angel: 0.873 kWh/Week; Energy Star: 0.988 kWh/Week |
| UNSPSC-code | 43212105 |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.