“Imprimanta laser color Canon I-SENSYS X C1946P , dimensiune A3, Duplex,
viteza max 46ppm A4, 26ppm A3,, rezolutie 1200x1200dpi, procesor: 1.6gHZ X 2, memorie
2Gb, Stocare: 32GB eMMC (disponibil 15GB), alimentare hartie standard:550 coli+100 manual feeder, max-2850 coli, Volum printare recomandat: 2.5-7.5k pagini/luna, maxim-165k pagini/luna
limbaje de printare: UFRII, PCL 5e, PCL6, Adobe® PostScript3
Ecran 5 linii,
interfata USB 2.0, 10BASE-T/100 BASE-TX/1000BASE-T,
wireless,TONERELE NU SUNT INCLUSE IN PACHET, consumabile: 053H :BK(33k pagini), CMY(32k
pagini), Optionale:550-sheet cassette x3 (Paper Feeder PF-G1), Barcode Printing Kit-D1, Banner Print Kit B1”
"Imprimanta laser color Canon I-SENSYS X C1946P , dimensiune A3,
Stoc epuizat
31.155,99 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8.1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Internal storage capacity | 32 GB |
| Storage media | eMMC |
| Colour | Yes |
| Memorie RAM | 2 GB |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Internal memory | 2000 MB |
| Total number of input trays | 1 |
| Market positioning | Home & office |
| Duplex printing | Yes |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Print technology | Laser |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5 |
| Paper tray 1 input capacity | 550 sheets |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Port USB | Da |
| Display | Da |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Nu |
| Page description languages | PCL 5c, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Management protocols | SNMPv1, SNMPv3 |
| Rezolutie maxima | 1200 x 1200 DPI |
| Interfata | USB + LAN + WAN |
| Format printare: | A3 |
| Total input capacity | 650 sheets |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Sound pressure level (duplex printing) | 51 dB |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
| Sound pressure level (printing) | 52 dB |
| Viteza imprimare | 46ppm A4, 26ppm A3 |
| Maximum input capacity | 2850 sheets |
| Total output capacity | 200 sheets |
| Printer fonts | Barcode, Bitmap, PCL, PostScript |
| Format | A4 |
| Bitmap fonts | Roman |
| Mod imprimare | Color |
| Recommended duty cycle | 2500 – 7500 pages per month |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 46 ppm |
| Warm-up time | 34 s |
| Time to first page (black, normal) | 7.54 s |
| Time to first page (colour, normal) | 8.35 s |
| Maximum duty cycle | 165000 pages per month |
| Paper tray media types | Coated paper, Envelopes, Heavy paper, Labels, Plain paper, Postcard, Rough paper |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, 802.1x RADIUS, AES, IPSec, SSL/TLS, TKIP, WPA-EAP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Sound power level (printing) | 71.8 dB |
| Power consumption (printing) | 970 W |
| Volum lunar imprimare | intre 5001 si 10.000 de pagini |
| Built-in processor | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Direct printing | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Weight | 4.5 kg |
| Control type | Buttons |
| AC input voltage | 220 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Depth | 608 mm |
| Power consumption (max) | 1500 W |
| Power consumption (standby) | 50 W |
| Height | 40.3 mm |
| Mod tiparire | Color |
| Tehnologie de printare | Laser |
| Tip Consumabile | Toner |
| Width | 55.6 mm |
| Functii disponibile | Imprimare |
| eMMC | 32 GB |
| Rezolutie | 1200 x 1200 dpi |
| Limbaj imprimanta | UFRII (Ultra Fast Rendering), PCL5c1, PCL6, Adobe PostScript3 |
| Tava iesire hartie standard | 200 de coli |
| USB | USB 2.0 Hi-Speed |
| Ecran LCD: | LCD cu 5 linii, 5 LED-uri (Online, Gata, Mesaj, Sarcină şi Mod economic), butoane, tastatură numerică cu 10 taste |
| Duplex | Automată |
| Procesor: | 1.6 GHz x 2 |
| Numar copii maxim/luna | 165.000 pagini |
| Numar copii recomandat/luna | 2.500 – 7.500 pagini |
| Timp de incalzire | 34 secunde |
| Prima pagina | Color: 8.35 secundeMonocrom: 7.54 secunde |
| Sistem de operare | Windows 11 / Windows 10 / Windows 8.1 / Server 2022 / Server 2019 / Server 2016 / Server 2012R2 / Server 2012 / Mac OS X versiunea 10.12 şi versiunile ulterioare, Linux5 |
| Viteza de printare monocrom | 46 ppm |
| Viteza de printare color | 46 ppm |
| Fonturi | 105 fonturi PCL (93 Roman, 10 fonturi Bitmap, 2 fonturi OCR)136 de fonturi PostScript |
| Altele | Temperatura: 10 – 30 ºC |
| Consumabile incluse | Imprimanta este livrată cu un cartuş iniţial |
| Alimentare hartie standard | 550 coliTava universala: 100 coli |
| Alimentare hartie optional | Casetă de 550 de coli x3 (alimentator de hârtie PF-G1)Suport pentru casetă cu 2 sertare de 1.100 de coli (alimentator de hârtie AU1) |
| Tip mediu printare | Tava universală: hârtie simplă, carton, hârtie cretată, hârtie rugoasă, etichetă, carte poştală, plicCasetă: hârtie simplă, carton, hârtie rugoasă, etichetă |
| Greutate mediu printare | Casetă (standard şi opţională): 60 – 256 g/m²Tava universală: 60 – 300 g/m² (cu excepţia hârtiei cretate); 100 – 220 g/m² (hârtie cretată) |
| Retea | 10BASE-T/100BASE-TX/1000Base-T |
| Wireless | 802.11b/g/n, Wireless Direct |
| Putere Consumata | Maxim: aprox. 1500 W sau mai puţinMod activ: aprox. 970 W sau mai puţinStandby: aprox. 50 W sau mai puţinMod inactiv: aprox. 2 W sau mai puţin |
| Nivel zgomot | Modul activ: 71,8 dB sau mai puţinStandby: 30 dB |
| Dimensiuni echipament | 556 x 608 x 403 mm |
| Greutate | 45 kgUnitatea principală + 2 alimentatoare de hârtie PF G1 + unitate de alimentare cu casete AU1: aprox. 88 kg |
| Producator | CANON |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.