“Imprimanta laser color Canon i-SENSYS X C1936P , dimensiune A3, Duplex,
viteza max 36ppm A4, 18ppm A3,, rezolutie 1200x1200dpi, procesor: 1.6gHZ X 2, memorie
2Gb, Stocare: 32GB eMMC (disponibil 15GB), alimentare hartie standard:250 coli+100 manual feeder, max-2550 coli, Volum printare recomandat: 2.5-7.5k pagini/luna, maxim-120k pagini/luna
limbaje de printare: UFRII, PCL 5e, PCL6, Adobe® PostScript3
Ecran 5 linii,
interfata USB 2.0, 10BASE-T/100 BASE-TX/1000BASE-T,
wireless,TONERELE NU SUNT INCLUSE IN PACHET, consumabile: T16 :BK(21k pagini), CMY(14k
pagini), Optionale:550-sheet cassette x4 (Paper Feeder PF-L1), Barcode Printing Kit-D1, Plain Pedestal BA1”
"Imprimanta laser color Canon i-SENSYS X C1936P , dimensiune A3,
Stoc epuizat
23.588,99 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Internal storage capacity | 32 GB |
| Storage media | eMMC |
| Colour | Yes |
| Memorie RAM | 2 GB |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Internal memory | 2000 MB |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Number of print cartridges | 4 |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Total number of input trays | 2 |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5, B6 |
| Print technology | Laser |
| Total input capacity | 350 sheets |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 36 ppm |
| Port USB | Da |
| Display | Da |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum duty cycle | 120000 pages per month |
| Paper tray 1 input capacity | 250 sheets |
| Page description languages | PCL 5c, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Rezolutie maxima | 1200 x 1200 DPI |
| Interfata | USB + LAN + WAN |
| Viteza imprimare | 36ppm A4, 18ppm A3 |
| Alimentator automat: | Da |
| Format printare: | A3 |
| Management protocols | SNMPv1, SNMPv3 (IPv4,IPv6) |
| Power consumption (printing) | 600 W |
| Total output capacity | 200 sheets |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.37 kWh/week |
| Bitmap fonts | Roman |
| Server operating systems supported | Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Mod imprimare | Color |
| Time to first page (black, normal) | 11.57 s |
| Time to first page (colour, normal) | 12.54 s |
| Recommended duty cycle | 2500 – 7500 pages per month |
| Printer fonts | Bitmap, PostScript |
| Maximum input capacity | 2550 sheets |
| Paper tray media types | Coated paper, Envelopes, Heavy paper, Labels, Plain paper, Postcard, Rough paper, Thin paper |
| Non-ISO print media sizes | Index card, Legal, Letter |
| Custom media width | 85 – 297 mm |
| Custom media length | 148 – 431.8 mm |
| Sound power level (printing) | 70.4 dB |
| Volum lunar imprimare | intre 5001 si 10.000 de pagini |
| Direct printing | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Control type | Buttons |
| Height | 340 mm |
| Power consumption (standby) | 30 W |
| Weight | 3.73 kg |
| Power consumption (max) | 1500 W |
| Depth | 52.5 mm |
| Mod tiparire | Color |
| Tehnologie de printare | Laser |
| Format | A3 |
| Duplex | Automat |
| Tip Consumabile | Toner |
| Width | 49.9 mm |
| Functii disponibile | Imprimare |
| Procesor: | 2 x 1.6 GHz |
| eMMC | 32 GB |
| Numar copii maxim/luna | 7500 pagini |
| Numar copii recomandat/luna | 120000 pagini |
| Timp de incalzire | 2 secunde |
| Prima pagina | Color: aprox. 12.54 secundeMonocrom: aprox. 11.57 secunde |
| Sistem de operare | Windows 11 / Windows 10 / Server 2022 / Server 2019 / Server 2016 / Mac OS X versiunea 10.14 si versiunile ulterioare, Linux |
| Viteza de printare monocrom | 36 ppm (A4)18 ppm (A3) |
| Viteza de printare color | 36 ppm (A4)18 ppm (A3) |
| Rezolutie | 1200 x 1200 dpi |
| Limbaj imprimanta | UFRII (Ultra Fast Rendering), PCL5c1, PCL6, Adobe PostScript3 |
| Fonturi | 105 fonturi PCL (93 Roman, 10 fonturi Bitmap, 2 fonturi OCR)Andalé Mono WT J/K/S/T (japoneza, coreeana, chineza simplificata si traditionala) |
| Capabilitate de imprimare mobila | iOS: AirPrint, aplicatia Canon PRINTAndroid: certificare Mopria, pluginul Canon Print Service, aplicatia Canon PRINTMicrosoft Universal Print |
| Consumabile incluse | Nu sunt incluse in pachet! |
| Alimentare hartie standard | Caseta pentru 250 de coliTava universala pentru 100 coli |
| Alimentare hartie optional | Caseta de 550 de coli x4 (alimentator de hartie PF-L1) |
| Tava iesire hartie standard | 200 de coli |
| Tip mediu printare | Tava universala: hartie simpla, carton, hartie subtire, hartie cretata, hartie rugoasa, eticheta, carte postala, plicCaseta: hartie simpla, carton, hartie subtire, hartie cretata, hartie rugoasa |
| Greutate mediu printare | Caseta (standard si optionala): 60 – 163 g/m²Tava universala: 60 – 250 g/m² (cu exceptia hartiei cretate); 100 – 220 g/m² (hartie cretata) |
| USB | USB 2.0 Hi-Speed |
| Retea | 10BASE-T/100BASETX/1000Base-T |
| Wireless | 802.11b/g/nWi-Fi Direct |
| Ecran LCD: | LCD cu 5 linii, 5 LED-uri (Online, Gata, Mesaj, Sarcină şi Mod economic), butoane, tastatură numerică cu 10 taste |
| Putere Consumata | Maxim: aprox. 1500 W sau mai putinMod activ: aprox. 600 W sau mai putinIn standby: aprox. 30 W sau mai putinMod inactiv: aprox. 1 W sau mai putin |
| Nivel zgomot | Modul activ: 70.4 dB sau mai putinStandby: inaudibil |
| Dimensiuni echipament | 499 x 525 x 340 mm |
| Greutate | 37.3 kg |
| Producator | CANON |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.