Lindy 100m Fibre Optic USB 3.2 Type C Extender Technical details Specifications USB Standard: USB 3.2 / 3.1 Gen 2 Supported Bandwidth: 10Gbps Maximum Distance: 100m (328.08ft) Transmission Medium: Multimode 50µm/125µm OM3 Chipset: Silicon Line SL86050 Special Features: – Connectors Transmitter Input: USB Type C (Male) Transmitter Output: Duplex LC (Female) Receiver Input: Duplex LC (Female) Receiver Output: USB Type C(Male) Power: USB Micro-B Physical Properties Dimensions WxDxH: 58x20x9mm (2.28×0.79×0.35in) per unit Housing Material: Metal Net Weight: Transmitter: 0.039kg (0.09lb) Receiver: 0.039kg (0.09lb) Operating Temperature: 0° – 50°C (32°F – 122°F) Storage Temperature: -10°C – 70°C (14°F – 158°F) Humidity: 10 – 80% RH (non-condensing) Power Requirements: 5VDC 2A Colour: Black Miscellaneous Packaging Type: Carton Box Packaging Dimensions: 220x50x160mm (8.66×1.97×6.3in) Gross Weight: 0.19kg (0.42lb) Warranty (Years): 2 Certificated: CE, FCC, REACH, ROHS, California Proposition 65 Package Contents 1 x Transmitter 1 x Receiver 1 x USB Cable USB Type A to Micro-B, 0.95m Lindy Manual Purchasing information No.: 43312 EAN: 4002888433129 https://www.lindy-international.com/100m-Fibre-Optic-USB-3-2-Type-C- Extender.htm?websale8=ld0101.ld021102&pi=43312&ci=10
Extendere audio-video
Lindy 100m Fibre Optic USB 3.2 Type C Extender
Producator:
Lindy
Disponibilitate:
Stoc epuizat
12.201,99 lei
Stoc epuizat
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
|---|---|
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Receiver height | 9 mm |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Distanta maxima | 100 m |
| Numar porturi USB | 1 |
| Interfata HDMI | Nu |
| Rezolutie maxima | None |
| Numar porturi RJ-45: | N/A |
| Supported bandwidth | 10.2 Gbit/s |
| Cable types supported | Fiber |
| USB Type-C ports quantity (transmitter) | 1 |
| USB Type-C ports quantity (receiver) | 1 |
| Transmitter width | 5.8 cm |
| Transmitter depth | 2 cm |
| Transmitter height | 9 mm |
| Transmitter weight | 39 g |
| Receiver width | 5.8 cm |
| Receiver depth | 2 cm |
| Receiver weight | 39 g |
| Product colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -10 – 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 50 °C |
| Housing material | Metal |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS |
| Producator | LINDY |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.