Wire-Free Indoor/Outdoor Security Camera SPEC:4K UHD (3840×2160), H.265/H.264 Supported, 16x UHD Digital Zoom, 2.4/5 GHz Dual Band Wi-Fi, 10000mAh Rechargeable Lithium-ion Battery FEATURE: 300 days battery life, AI Detection and Notifications (motion, people, pets, cars), Color Night Vision, Sound and Light Alarm, Remote Control, Two-Way Audio, Magnetic Base, Voice Control (Works with Google Assistant and Alexa), Local Storage through microSD Card (Up to 512 GB), Tapo App, Weatherproof (IP66), Night Vision (Up to 49 ft / 15 m), Type-C Charging Port, Power Adapter not Included.
Wire-Free Indoor/Outdoor Security Camera SPEC:4K UHD (3840×2160), H.265/H.264 Supported, 16x
Stoc epuizat
1.255,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.2mm |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | Yes |
| InfraRed | 15m |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Screws included | Yes |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Zoom capability | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Mounting bracket(s) included | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Reset button | Yes |
| Antenna type | Internal |
| Virtual assistant | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Video streaming | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Placement supported | Outdoor |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Night vision | Yes |
| Weatherproof | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Frame rate | 15 fps |
| Supported network protocols | TCP/IP, ICMP, DNS, HTTPS, TCP, UDP |
| Video motion detection | Yes |
| Security algorithms | 128-bit AES, SSL/TLS, WPA, WPA2-PSK |
| Built-in light | Yes |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Built-in siren | Yes |
| DC output voltage | 5 |
| Day/night mode | Yes |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection, Pet detection, Vehicle detection |
| DC output current | 2 A |
| Remote viewing | Yes |
| Video recording | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Cables included | USB |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Product colour | White |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Remotely operated | Yes |
| Manual | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Package depth | 180 mm |
| Package width | 150 mm |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Cloud-managed | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 45 °C |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Image quality adjustment | DNR |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7) |
| Audio system | 2-way |
| Package weight | 720 g |
| Height | 64.8 mm |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Power source type | Battery, Solar |
| Diameter | 6.48 cm |
| Maximum aperture number | 1.65 |
| Fixed focal length | 3.17 mm |
| Package height | 84.5 mm |
| Width | 64.8 mm |
| Digital zoom | 18x |
| Weight | 327 g |
| Number of cameras | 1 |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Total megapixels | 8 MP |
| Alert notification type | Push notification |
| Lens viewing angle, horizontal | 113° |
| Picture overlay | 3840 x 2160 pixels |
| Certification | CE, FCC, DOE, CEC, RCM, KC, NCC, BSMI, NTRA, IP66 |
| Protection features | Dustproof, Rain proof, Snow resistant |
| Field of view (FOV) angle | 134° |
| Lens viewing angle, vertical | 59° |
| Lens viewing angle, diagonal | 134° |
| Minimum aperture number | 1.65 |
| Night vision distance | 14.9 m |
| Siren noise level | 100 dB |
| Power consumption (typical) | 0.983 W |
| Power consumption (max) | 3.797 W |
| Depth | 114.6 mm |
| Compliance certificates | BSMI, CE, Federal Communications Commission (FCC), KC, NCC, RCM |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 24 |

Nu există recenzii încă.