“TP-LINK VIGI 4MP Outdoor Bullet Network Camera,VIGI C340(4mm), 1/3″”
Progressive Scan CMOS, obiectiv: 4mm, F1.6, unghi vizualizare
horizontal FOV: 79°, vertical FOV: 43°, diagonal FOV: 93°,
distanta IR: 30mm, interfata : 1 x RJ45 10/100M, ip66″
"TP-LINK VIGI 4MP Outdoor Bullet Network Camera,VIGI C340(4mm), 1/3""Progressive Scan
11 în stoc
300,00 lei 390,00 lei
11 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | 4mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Web browser | Yes |
| Pan range | -90 – 90° |
| Mounting kit | Yes |
| Reset button | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Tilt angle range | -90 – 90° |
| Video streaming | Yes |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| HTTPS encryption | Yes |
| Placement supported | Outdoor |
| Night vision | Yes |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Pole |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product colour | Black, White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Plastic |
| Width | 78 mm |
| BLUETOOTH | No |
| Package width | 128 mm |
| Depth | 70 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Package weight | 420 g |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Package depth | 218 mm |
| Power source type | DC, PoE |
| Audio system | 2-way |
| Package height | 103 mm |
| Height | 174 mm |
| Weight | 195 g |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Power consumption (max) | 7 W |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Total megapixels | 4 MP |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Number of cameras | 1 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Number of illumination LEDs | 2 |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 79° |
| Lens viewing angle, vertical | 43° |
| Lens viewing angle, diagonal | 93° |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Bit rate | 256 Kbps – 4 Mbps |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Smart IR | Yes |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Minimum illumination | 0.005 lx |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation |
| Camera shutter speed | 1/3 – 1/10000 s |
| Detect distance | 80 m |
| Observe distance | 33 m |
| Recognize distance | 16 m |
| Identify distance | 8 m |
| Video formats supported | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Sample rate | 8 kHz |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Audio input channels | 1 channels |
| Audio output channels | 1 channels |
| Network access storage (NAS) | Yes |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1280, 2304 x 1296, 2560 x 1440 |
| Power consumption (typical) | 3.4 W |
| Bit rate range | 64 – 4000 Kbit/s |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.