Camera supraveghere Hikvision IP bullet DS-2CD2043G2-LI(2.8MM), 4MP, Acusens – filtrarea alarmelor false dupa corpul uman si masini, senzor: 1/3″ Progressive Scan CMOS , rezolutie: 2688 × 1520@30fps, iluminare: Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux cu IR on, lentila: 2.8mm, distanta IR, lumina alba: 40m, 120 dB WDR/ICR Cut/BLC/ HLC/3D DNR, Smart features: line crossing detection, intrusion detection, face detection, motion detection, compresie: H.265+, Triple streams, slot micro SD pana la 256GB, interfata retea: 1 RJ45 10M/100M self-adaptive, alimentare: 12 VDC si PoE, IP67, tempratura de functionare: -30 °C to 60 °C, dimensiuni: Ø74.4 mm × 176.3 mm , greutate: 515 g.
Camera supraveghere Hikvision IP bullet DS-2CD2043G2-LI(2.8MM), 4MP, Acusens – filtrarea
84 în stoc
741,98 lei 1.699,99 lei
84 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 40m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Protection features | Dust resistant, Water resistant |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Web browser | Yes |
| Tilt angle range | 0 – 90° |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Languages support | Multi |
| Angle of rotation | 360° |
| Video streaming | Yes |
| Number of users | 32 user(s) |
| HTTPS encryption | Yes |
| Pan range | 0 – 360° |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Number of lenses | 1 |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in microphone | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Metal |
| Package depth | 120 mm |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| BLUETOOTH | No |
| Package weight | 760 g |
| Package height | 117 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 6 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Diameter | 7.44 cm |
| Total megapixels | 4 MP |
| Package width | 234 mm |
| Weight | 515 g |
| Number of cameras | 1 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.9 mm (1 / 2.9) |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Dynamic range | 120 dB |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Maximum resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Number of languages | 33 |
| Lens viewing angle, diagonal | 122° |
| Camera shutter speed | 1/3 – 1/100000 s |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Supported graphics resolutions | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2688 x 1520 |
| Bit rate | 32 Kbps – 8 Mbps |
| LED type | IR/White |
| Lens viewing angle, vertical | 57° |
| Observe distance | 25 m |
| Recognize distance | 12 m |
| Identify distance | 6 m |
| Gain control type | Auto |
| Detect distance | 63 m |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 7.5 W |
| DC output current | 0.5 A |
| Pixel counter | Yes |
| Flash log | Yes |
| Audit log | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 104° |
| Night vision distance | 40 m |
| Behavior analysis | Line crossing detection |
| Length | 176.3 mm |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.