Camera Hikvision DS-2CD2647G2-LZS(C) 4 MP ColorVu Motorized Varifocal 3.6 to 9 mm, horizontal FOV 92.3° to 48°, vertical FOV 48.4° to 27°, diagonal FOV 112.2° to 55°, Image Sensor 1/1.8″ Progressive Scan CMOS ,Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), White Light Range Up to 60 m, SNR ≥ 52 dB,Image Enhancement BLC, HLC, 3D DNR, Ethernet Interface 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port, Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB,Motion detection (human and vehicle targets classification), video tampering alarm, exception, Line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection,Supports human and vehicle targets classification, Material Aluminum alloy body, Dimension 327.9 mm × 97.9 mm × 90.9 mm, Weight Approx. 1520 g.
Camera Hikvision DS-2CD2647G2-LZS(C) 4 MP ColorVu Motorized Varifocal 3.6 to
100 în stoc
946,99 lei 4.834,99 lei
100 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | No |
| InfraRed | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Obiectiv varifocal | 3.3-9mm |
| Audio | Da |
| Infrarosu | Da |
| Exterior | Da |
| Interior | Da |
| Alimentare | 12 VDC |
| Frame rate | 30 fps max. |
| Audio bit rate | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Lentila | Varifocala |
| Distanta iluminare IR | 60 m |
| Rezolutii | 4 MP |
| Tip: | Bullet |
| Video bit rate | 32 Kbps – 8 Mbps |
| Diafragma | F1.0 |
| Protocoale suportate | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, ARP, WebSocket, WebSockets |
| Senzor imagine | 1/1.8 inch Progressive Scan CMOS |
| Interfata comunicare | 1x RJ-45 10/100 Mbps |
| Compresia Datelor | Compresie video: H.265/H.264/H.265+/H.264+/MJPEGCompresie audio: G.711ulaw/G.711alaw/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Carcasa | IP67IK10 |
| Temperatura de functionare | -30 °C – 60 °C |
| Functii speciale | Anti-flicker, heartbeat, mirror, privacy mask, flash log, password reset via email, pixel counter |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS), auto network replenishment (ANR)Together with high-end Hikvision memory card, memory card encryption and health detection are supported |
| Putere Consumata | Maxim 18 W |
| Greutate | 1520 g |
| Day/Night Switch | Auto, Schedule |
| Distanta Focala | 3.6 – 9 mm |
| Porturi | 1x alarm in1x alarm out |
| PoE | Da802.3at, Class 4, 42.5 V to 57 V |
| Dimensiuni | 327.9 × 97.9 × 90.9 mm |
| Montura Lentila | Ø20 |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.