Camera de supraveghere IP Bullet Radar-Assisted ANPR 4MP Hikvision IDS- TCM403-GIR/POE/2812, lentila varifocala: 2.8-12mm, iluminare min: Color: 0.0005 Lux @ (F1.2, AGC ON),B/W: 0.0001 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux cu IR 50m, alarma: 1/1, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC maxim 512GB, alarma la evenimente: Helmet Detection, Manned Non-Motor, Traffic flow detection:average speed, traffic flow, queuing length, and traffic status, Incident detection: congestion, stopped vehicle, lane change, wrong-way driving, speeding, low-speed driving, alimentare: DC 12 V to 24 V, 1.25 A, max. 15 W, two-core terminal block, protectie: IP67, dimensiuni: 429.5 mm × 120 mm × 184.2 mm, greutate: 3405g, temperatura de functionare: -30 °C to 70 °C.
Camere supraveghere IP
Camera de supraveghere IP Bullet Radar-Assisted ANPR 4MP Hikvision IDS-
Producator:
Hikvision
Disponibilitate:
1 în stoc
17.940,98 lei
1 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | No |
| InfraRed | 50m |
| Obiectiv varifocal | 2.8-12mm |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Material | Aluminium |
| Ethernet LAN | Yes |
| Operating system installed | Linux |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Night vision | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Width | 120 mm |
| Slowest camera shutter speed | 0.04 s |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Megapixel (approx.) | 4 MP |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Package depth | 595 mm |
| Package weight | 4.63 kg |
| Power source type | DC, PoE |
| Weight | 3.4 kg |
| Power consumption (max) | 15 W |
| Package height | 193 mm |
| Maximum video resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Maximum image resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Package width | 259 mm |
| RS-485 ports | 1 |
| Height | 184.2 mm |
| Alarm input channels | 1 |
| Alarm output channels | 1 |
| Minimum illumination | 0 lx |
| IK code | IK10 |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.8 mm (1 / 1.8) |
| Night vision distance | 50 m |
| Number of illumination LEDs | 3 |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 15 W |
| DC output current | 1.25 A |
| Maximum number of lane coverage | 3 |
| Capture speed range | 0 – 120 km/h |
| Speed measurement accuracy | 2 ±km/h |
| Capture rate | 99% |
| Mistaken capture rate | 2% |
| Driving direction recognition accuracy | 98.5% |
| License plate recognition | Yes |
| LPR accuracy | 98% |
| No license plate detection | Yes |
| Vehicle type recognition | Yes |
| Vehicle manufacturer recognition | Yes |
| Vehicle colour recognition | Yes |
| Video resolutions | 1920 x 1080,2688 x 1520 pixels |
| Sensor type | Progressive scan CMOS |
| Fastest camera shutter speed | 1/100000 s |
| Focal length range (varifocal) | 2.8 – 12 mm |
| Horizontal field of view range (varifocal) | 39 – 113.5° |
| Vertical field of view range (varifocal) | 22.7 – 58.4° |
| Diagonal field of view range (varifocal) | 44.3 – 141.3° |
| Maximum aperture number | 1.38 |
| Built-in radar | Yes |
| Frequency (Radar) | 77 GHz |
| DC output voltage | 24 V |
| Depth | 429.5 mm |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.